פריודונטולוגיה - חניכיים

חניכיים-בריאות
חיוך-יפה-שיניים-בריאות

חניכיים בריאות – הבסיס לפה בריא.

פריודונטיטיס היא זיהום בחניכיים ובעצם הלסת הנגרמת על ידי חיידקים. זה יכול להוביל לפירוק העצם שמסביב לשן. התוצאה היא התרופפות השיניים, כך שבסיס של השיניים מתפרק. אם דלקת החניכיים לא מטופלת, היא יכולה להוביל לאובדן שיניים מוחלט. דלקת זו דלקת ערמומית כך שבדרך כלל אין כאב, וזו הסיבה שהנפגעים כמעט ולא מבחינים שיש דלקת.

עם זאת אין לזלזל בכך, כי אם לא מטפלים בה, הדלקת עלולה להפוך לדלקת חניכיים אגרסיבית, אשר מובילה לאובדן שיניים, אובדן עצם ומהווה עבורך סיכון גבוה למחלות סיסטמיות.

זה לא מסתיים רק בזיהום החניכיים והעצם מסביב לשן אלה בשנים האחרות נתגלה קשר בין מחלת חניכיים לבין מחלות סיסטמיות אחרות כמו מחלות לב וכלי דם, סוכרת, טרשת עורקים, לידה מוקדמת, שבץ מוחי ומחלת אלצהיימר.

ישנם גורמים רבים לדלקת חניכיים. הטריגרים העיקריים הם הפלאק, העששת והחיידקים שבתוכם. עם זאת, אם היגיינת הפה אינה מפוקחת מקצועית, החיידקים הרעים יכולים להתרבות בצורה מאסיבית והמערכת הבריאה בפה הופכת להיות לא מאוזנת, וכך החניכיים הופכות להיות דלקתיות.

הסימנים הראשונים לדלקת חניכיים הם: דימום בחניכיים, ריח רע מהפה, לעיתים נפיחות בחניכיים.

יש לזהות ולטפל במחלות חניכיים מוקדם ככל האפשר. לכן אנו מייחסים חשיבות רבה לאבחון ומידע בזמן. ככל שהמחלה מתגלה מוקדם יותר ומטפלים באמצעים מתאימים, כך גדלים הסיכויים לקבל חניכיים בריאות.

ההליך שלנו מורכב ממספר שלבים המבוססים על המצב המדעי הנוכחי כדי להבטיח שימור ארוך טווח של השיניים שלך. כך אנו נותנים הערכה מדויקת של מצב החניכיים והעצם מסביב לשן ומאפשרים טיפול מקדים בצורת טיפול חניכיים מקצועי עם הדרכה לשיפור היגיינת הפה בבית. הטיפול נעשה תחת הרדה עמוקה מקומית להסרת כל הגורמים האחראים לדלקת חניכיים. הכי חשוב זה המעקב ותוכנית מותאמת אישית ברווח זמן קבוע.

שמטפלים בדלקת החניכיים מונעים התרופפות שיניים ואבדן שן, הפחתת הסיכון להתקפי לב, סכרת, שבץ מוחי, לידה מוקדמת. מניעת ריח רע מהפה ודימום לא נעים בחניכיים, איכות חיים טובה יותר ללא דלקות , חניכיים ושיניים בריאות.

ניתן לרפא דלקת חניכיים בעזרת טיפול מונע במחלקת הטיפולים המניעתיים שלנו. במידה והסימנים אינם נעלמים, בודקים אם כבר קיימת מחלת חניכיים מתקדמת, בה נוכל לטפל כיום בטיפול חניכיים שמרני. אנו מטפלים בעדינות רבה (מיקרו-פולשנית) ומשתמשים בלייזר ובגורמי הגדילה של הגוף שלך באופן טיפולי לקבל תוצאות טובות יותר ולרפא את החניכיים שלך בלי כאבים ככל שאפשר.

עדיף להיות בצד הבטוח, לכן יש להגיע באופן קבוע למעקב ולטיפול מניעתי.

Privacy Preference Center