טיפול שורש

טיפול-שורש-לפני-אחרי

טיפול שורש מתבצע כאשר עצב השן הופך להיות דלקתי עקב עששת מתקדמת, טראומה או דלקת חניכיים.

דלקת עצב השן נגרמת בעיקר מעששת. החיידקים מיצרים חורים, חודרים עמוק ופוגעים בעצב השן. דלקת בשורש השן (פולפיטיטיס) יכולה לעורר כאב רב אבל גם יכולה להיות בלתי מורגשת בכלל. אם כאב השיניים החמור מפסיק לפתע ולאחר מספר ימים אין כאב, אז יכול להיות שעצב השן מתה לבסוף. בשלב זה יש להסיר את עצב השן ולהתחיל בטיפול השורש.

אם לא מטפלים בעצב שן דלקתי, נוצר נמק בקצה השורש של השן שלאורך הזמן גדל. נמק זה עלול להזיק למבנים הסמוכים כמו השיניים ליד ואפילו עצם הלסת, כך שהטיפול יהיה מורכב יותר.

בעזרת המכשור המתקדם של האנדודונטיה (טיפול שורש השן) ניתן לשמר שיניים טבעיות לטווח ארוך. שיטות הדיוק הגבוהות והיעילות של אנדודונטיה אין מעט במשותף עם “טיפול השורש” הקלאסי. כאן נעשה שימוש בלייזר, מדידת אורך אלקטרונית, מכשירים מבוקרים אלקטרוניים להכנת טיפול שורש והמיקרוסקופ.

באמצעות המכשור הממוחשב גדל סיכוי הצלחת הטיפול באופן משמעותי, כך שניתן לשמר את השן לאורך שנים רבות.

דר עזאת דאהר מטפל ברגישות רבה כדי להבטיח שעצב שן דלקתי לא ישפיע על בריאותך. בטיפול השורש מסירים רקמת העצב הדלקתית בעדינות וללא כאבים בעזרת מכשירים מתקדמים, אחרי הסרת רקמת העצב מרחיבים את תעלות השורש ומחטאים אותם בכל מני חומרים מיוחדים ואוטמים את התעלות בעזרת חומר מילוי פלסטי.

טיפול השורש מתבצע בתור אחד או לפעמיים אם הדלקת מתקדמת נצטרך לעוד תור או שני תורים.

 

 

Privacy Preference Center